Naposledy aktívny pred 2 týždňami

Fotograf Szymon Bartos

231

sleduje
Naposledy aktívny pred 2 týždňami

Zduńska Wola, Poľsko PRO

8 rokov na MyWed
Rozprávam jazykmi: poľština, angličtina

Rozhovor

  • Ste fotogenický?

    Nie ma kogoś niefotogenicznego :) Każdy jest na swój sposób oryginalny, a przez to "fotogeniczny".

  • Ako ste sa dostali do fotografického priemyslu?

    Swoją fotografie zaczynałem od tzw. fotografii ulicznej. Bardzo wpłynęła przez wszystkie lata na moje postrzeganie sytuacji. Pierwszy ślub był "przygodą" 15'latka, który został w niej pochłonięty na dłużej :)

  • Aké sú podľa vás najdôležitejšie súčasti dobrej fotografie?

    Przede wszystkim oryginalność. Od moich początków z fotografią towarzyszy mi cytat Roberta Bressona, którego zawsze staram się trzymać – "Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.".

  • Máte radi cestovanie?

    Kocham to mało powiedziane... Jest to jedna z moich ulubionych form spędzania czasu i szansa naocznego zobaczenia życia w różnych zakątkach świata lub Polski. Oczywiście tylko podróże z aparatem. Podróż bez aparatu to dla mnie kara.

  • Čo máte najradšej na vašej profesii?

    Ludzi i ich uśmiechy. Jestem osobą bardzo społeczną :)

  • Čo je výnimočné na žánri fotografií, na ktorý sa špecializujete?

    Szczerość w okazywaniu emocji. To bardzo wpływa na opowiadaną przeze mnie historię.

  • Ako zvládate kritiku?

    Jeżeli mówimy o konstruktywnej krytyce to według mnie jest ona bardzo ważna w naszym rozwoju. Nie tylko w fotografii, ale w każdym etapie naszego życia. Bez niej łatwo obrosnąć w piórka ;)

  • Sú nejaké trendy v oblasti fotografie?

    Zawsze są jakieś trendy, lecz według mnie fotografia musi w sobie zawierać "pierwiastek" ponadczasowości :) Tym staram się kierować w mojej fotografii niejednokrotnie sięgając również po aparaty analogowe.

  • Čomu sa určite vyhnúť pri práci?

    Odpowiem krótko – fochy – hahah ;)

  • Aké detaily, ktoré zvyčajne prejdú bez povšimnutia, si môže fotograf všimnúť?

    Wszędzie ramki i odbicia :-P

  • Kto vás vo vašom živote inšpiruje a prečo?

    Moje życie to wiele inspiracji. Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić kto. Na pewno nie są to osoby, które widzimy na pierwszych stronach gazet.

  • Ako definujete úspech? Ako ho meriate?

    Ciężka i sumienna praca.

  • Keď cestujete, čo si so sebou beriete a prečo?

    Aparat to mój obowiązkowy podróżniczy ekwipunek. Chyba nie muszę mówić dlaczego – hahah

  • Existuje niečo, čo by ste si boli radšej nekúpili zo zariadení, ktoré vlastníte? Prečo?

    Nie mam. Każdy zakup, który podejmuję, rozważam 100 razy.

  • Ako sa vzdelávate, aby ste robili lepšie fotografie?

    Oglądam dużo zdjęć, fotografuję, obrabiam, analizuję i repeat!

  • Koho práca vás ovplyvnila najviac ako fotografa?

    Jest wiele prac, które ukształtowały moje spojrzenie na fotografię. Myślę, że najbardziej "chodzą mi po głowie" fotografie Alexa Webba.

  • Čo robíte vo svojom voľnom čase?

    Słucham muzyki (w sumie robię to cały czas ;) , fotografuję, własnoręcznie wywołuję filmy, ale również oglądam masę zdjęć innych fotografów.

  • Získavate ľahko nových priateľov?

    Myślę, że tak – jestem strasznym gadułą! Na ślubach moje gadulstwo staram się maksymalnie minimalizować ;)

  • Čo je tá najhlúpejšia vec, na ktorú ste kedy pristúpili?

    Zrobić swój pierwszy reportaż ślubny w wieku 15 lat, będąc na ślubie raz w życiu (w wieku 10 lat) – hahah.

  • Najlepšia vec v živote je:

    Ciągła nauka i odkrywanie ciekawych rzeczy/miejsc, spotykanie się z różnymi ludźmi.

  • Najviac znepokojujúca vec v živote je:

    Jak ktoś mówi "nie chcę mi się" lub "nie dam rady" – z takim podejściem nic się w życiu nie osiągnie, ani nawet nic w nim nie zmieni.

  • Keby prišli na našu planétu mimozemšťania a vy by ste boli prvou osobou, s ktorou sa stretnú, čo by ste im povedali?

    "Czy mógłbym Wam zrobić zdjęcie?" – hahah.

  • Ak by ste mali natočiť film, aký žáner by to bol?

    Biografia lub dokumentalny. Są to typy filmów, z których najwięcej można się nauczyć, bo przecież co może nas lepiej nauczyć niż prawdziwe życie?

  • Zajtra pôjdem a urobím...

    porobię zdjęcia na ulicy ;)