Senast sedd för 3 dagar sedan

Fotograf Ewa Cienkusz

PRO

Warszawa, Polen PRO

På MyWed i 2 år
Jag talar polska, engelska
https://lh3.googleusercontent.com/7Ls1SdUzSQi991yctCrKN2Ox-owYVqOdDULpXNZ3LQACvhtBPg438Qwj2JT-oO6LhBox3fLeQlJYjxu4HV1wqjF6w5w-VXx5u0k8tg Warszawa, Polen 350 PLN Ewa Cienkusz +48 787 649 794
 • Först och främst - vem kan du nämna som den bästa fotografen i Warszawa, Polen? :)

  Nie potrafię wskazać. Każdy ma swój styl, każdy widzi dany temat inaczej, jest dużo wspaniałych artystów, którzy potrafią zrobić zapadające w pamięć zdjęcia. Jeśli jednak podejdziemy tak do tematu, to wskażę siebie :D bo robię zdjęcia takie, jakie mi się najbardziej podobają ;)

 • Är du fotogenisk?

  Podobno tak, ale wcale tak nie uważam. W swoim życiu miałam wiele okazji by pozować do zdjęć, nigdy jednak nie uważałam się za idealną modelkę. Natomiast wiem, że każdy może opanować sztukę ładnego "wychodzenia na zdjęciach". Przede wszystkim należy o sobie myśleć pozytywnie, szukać dobrego światła i słuchać fotografa ;)

 • Hur började du inom fotografi?

  Przypadek, ponieważ wcześniej zajmowałam się fotografią portretową, fashion, beauty. Okazało się jednak, że temat ślubny łączy wszystko co najbardziej kocham, w dodatku moje uwielbienie do korzystania z naturalnego światła w tym przypadku jest zaletą. Fotografując uroczystość ślubną jesteśmy zdani na zastane światło, musimy go szukać, polubić, zaprzyjaźnić się z nim. Czasem odnaleźć go tam, gdzie na pierwszy rzut oka wcale go nie ma. Dla mnie to fascynujące i bardzo kreatywne.

 • Vilka är enligt dig de viktigaste komponenterna för ett bra fotografi?

  Światło, pomysł, czasem przypadek.

 • Älskar du att resa?

  Lubię bardzo, choć mało mam na nie czasu.

 • Vad gillar du mest med ditt yrke?

  Nowe znajomości, przebywanie wśród ludzi, stały rozwój i możliwości uczenia się, a także obcowanie z pięknem, prawdziwymi emocjami oraz możliwość sprawiania ludziom radości.

 • Vad gillar du minst med ditt yrke?

  Nie ma takiej rzeczy.

 • Hur kommer framtiden för fotografering att se ut?

  Myślę, że idziemy w kierunku coraz lepszej jakości obrazka, dzięki dostępności coraz lepszego sprzętu. Na pewno fotografia z drona, coraz lepsza rozdzielczość zdjęć. Coraz bardziej interaktywne oferty.

 • Vad är det speciella med den fotografigenre du specialiserar i?

  Myślę, że prawdziwość. Emocje, które towarzyszą ślubom i uroczystościom weselnym. Ktoś płacze, wzrusza, krzyczy, śmieje. Tego nie osiagniemy w fotografii studyjnej, lub tam gdzie pozują modele i modelki. A tu mamy do czynienia z prawdziwym życiem. I to jest wspaniałe.

 • Hur hanterar du kritik?

  Krytyka jest budująca. Pozwala się rozwijać. Choć czasem może chwilowo podciąć skrzydła, to jednak jej prawdziwym atutem jest szukanie lepszej wersji samego siebie.

 • Finns det några trender inom fotografering?

  Tak, np. jeszcze nie tak dawno nie robiło się np. zdjęć podczas przygotowań. Teraz to właściwie standard.

 • Vad bör kriterierna vara för en kund som ska välja en fotograf?

  Myślę, że przede wszystkim trzeba porządnie przejrzeć portfolio i zastanowić się, czy rzeczywiście tego oczekujemy. Druga ważna rzecz, czy odpowiada nam kontakt z daną osobą, ponieważ porozumienie to najlepsza droga do udanych zdjęć.

 • Vad är absolut inte tillåtet under fotograferingen?

  Znudzenie, złe nastawienie. Krytykowanie modeli. Moim zdaniem podczas sesji nasi klienci powinni się czuć najbardziej komfortowo, jak tylko się da.

 • Vilka detaljer kan en fotograf fånga som vanligtvis går obemärkta?

  Jest bardzo wiele takich rzeczy. Ja nawet widząc makijaż panny młodej wiem już, z czym będzie potem problem na zdjęciu (np. zły kontur itd). Widzimy bardzo dużo, ale naszym zadaniem jest wybrnąć ze wszystkich trudności tak, by nikt oprócz nas o tym nie wiedział. To te negatywne rzeczy, które zauważamy lepiej niż inni. Są jednak też pozytywne. Widzimy piękne światło, którego nikt nie zauważa, zwracamy bardziej uwagę na detale, kompozycje, dekoracje. Chłoniemy piękną architekturę i zachwyca nas wiele rzeczy, które umykają uwadze "śmiertelników".

 • Vad påverkar fotots värde? Vilka är dess element?

  Moim zdaniem podstawowe składowe to kompozycja, światło i pomysł, w przypadku zdjęć ślubnych często też emocje.

 • Vem vill du fotografera?

  Chcę fotografować prawdziwych ludzi, pięknych – ale nie w znaczeniu urody, tylko całokształtu. Para młoda zawsze jest piękna i najczęściej otoczona przez życzliwe osoby. Chcę by nic nie udawali, nie pozowali, zapomnieli, że jestem i po co jestem.

 • Har du några professionella tabun?

  Nie fotografuję ludzi, którzy jedzą przy stole :)

 • Vilket är det mest imponerande ögonblicket i ditt liv?

  Narodziny mojej córeczki :)

 • Vilket är det största misstaget som du har gjort på jobbet?

  Próba podporządkowania się zdaniu innych i robienie zdjęć zgodnie z ich radami. Krytyka jest ważna, ale nie zapominajmy o tym co kochamy robić, o swoim postrzeganiu świata i swojej drodze fotograficznej.

 • Hur utbildar du dig själv för att bli en bättre fotograf?

  Robiąc ich tysiące i analizując. Druga ważna rzecz – udział w kursach u bardzo dobrych specjalistów.