Ma járt itt

Ewa Cienkusz fotós

6

követés
Ma járt itt

Varsó, Lengyelország 

2 évvel a MyWeden
Beszélem a következő nyelveket: lengyel, angol
https://lh3.googleusercontent.com/7Ls1SdUzSQi991yctCrKN2Ox-owYVqOdDULpXNZ3LQACvhtBPg438Qwj2JT-oO6LhBox3fLeQlJYjxu4HV1wqjF6w5w-VXx5u0k8tg Varsó, Lengyelország 350 PLN Ewa Cienkusz +48 787 649 794

Interjú

 • Mindenekelőtt - ki a legjobb fotós Varsó, Lengyelország városában? : )

  Nie potrafię wskazać. Każdy ma swój styl, każdy widzi dany temat inaczej, jest dużo wspaniałych artystów, którzy potrafią zrobić zapadające w pamięć zdjęcia. Jeśli jednak podejdziemy tak do tematu, to wskażę siebie :D bo robię zdjęcia takie, jakie mi się najbardziej podobają ;)

 • Ön fotogén?

  Podobno tak, ale wcale tak nie uważam. W swoim życiu miałam wiele okazji by pozować do zdjęć, nigdy jednak nie uważałam się za idealną modelkę. Natomiast wiem, że każdy może opanować sztukę ładnego "wychodzenia na zdjęciach". Przede wszystkim należy o sobie myśleć pozytywnie, szukać dobrego światła i słuchać fotografa ;)

 • Hogyan csöppent a fényképezés világába?

  Przypadek, ponieważ wcześniej zajmowałam się fotografią portretową, fashion, beauty. Okazało się jednak, że temat ślubny łączy wszystko co najbardziej kocham, w dodatku moje uwielbienie do korzystania z naturalnego światła w tym przypadku jest zaletą. Fotografując uroczystość ślubną jesteśmy zdani na zastane światło, musimy go szukać, polubić, zaprzyjaźnić się z nim. Czasem odnaleźć go tam, gdzie na pierwszy rzut oka wcale go nie ma. Dla mnie to fascynujące i bardzo kreatywne.

 • Véleménye szerint mik egy jó fotó legfontosabb elemei?

  Światło, pomysł, czasem przypadek.

 • Szeret utazni?

  Lubię bardzo, choć mało mam na nie czasu.

 • Mi szeret szakmájában a legjobban?

  Nowe znajomości, przebywanie wśród ludzi, stały rozwój i możliwości uczenia się, a także obcowanie z pięknem, prawdziwymi emocjami oraz możliwość sprawiania ludziom radości.

 • Mi szeret szakmájában a legkevésbé?

  Nie ma takiej rzeczy.

 • Milyen lesz a fotózás jövője?

  Myślę, że idziemy w kierunku coraz lepszej jakości obrazka, dzięki dostępności coraz lepszego sprzętu. Na pewno fotografia z drona, coraz lepsza rozdzielczość zdjęć. Coraz bardziej interaktywne oferty.

 • Mi a különleges abban a fotózási műfajban, amelyik az Ön szakterülete?

  Myślę, że prawdziwość. Emocje, które towarzyszą ślubom i uroczystościom weselnym. Ktoś płacze, wzrusza, krzyczy, śmieje. Tego nie osiagniemy w fotografii studyjnej, lub tam gdzie pozują modele i modelki. A tu mamy do czynienia z prawdziwym życiem. I to jest wspaniałe.

 • Hogyan bírja a kritikát?

  Krytyka jest budująca. Pozwala się rozwijać. Choć czasem może chwilowo podciąć skrzydła, to jednak jej prawdziwym atutem jest szukanie lepszej wersji samego siebie.

 • Észlelhetők tendenciák a fotózásban?

  Tak, np. jeszcze nie tak dawno nie robiło się np. zdjęć podczas przygotowań. Teraz to właściwie standard.

 • Mi alapján kellene kiválasztaniuk az ügyfeleknek a fotóst?

  Myślę, że przede wszystkim trzeba porządnie przejrzeć portfolio i zastanowić się, czy rzeczywiście tego oczekujemy. Druga ważna rzecz, czy odpowiada nam kontakt z daną osobą, ponieważ porozumienie to najlepsza droga do udanych zdjęć.

 • Mi az, ami a fényképezés során teljességgel megengedhetetlen?

  Znudzenie, złe nastawienie. Krytykowanie modeli. Moim zdaniem podczas sesji nasi klienci powinni się czuć najbardziej komfortowo, jak tylko się da.

 • Milyen általában észrevétlen részletek ragadhatják meg egy fotós figyelmét?

  Jest bardzo wiele takich rzeczy. Ja nawet widząc makijaż panny młodej wiem już, z czym będzie potem problem na zdjęciu (np. zły kontur itd). Widzimy bardzo dużo, ale naszym zadaniem jest wybrnąć ze wszystkich trudności tak, by nikt oprócz nas o tym nie wiedział. To te negatywne rzeczy, które zauważamy lepiej niż inni. Są jednak też pozytywne. Widzimy piękne światło, którego nikt nie zauważa, zwracamy bardziej uwagę na detale, kompozycje, dekoracje. Chłoniemy piękną architekturę i zachwyca nas wiele rzeczy, które umykają uwadze "śmiertelników".

 • Mitől válik értékessé egy fotó? Mik az elemei?

  Moim zdaniem podstawowe składowe to kompozycja, światło i pomysł, w przypadku zdjęć ślubnych często też emocje.

 • Mit kíván megörökíteni?

  Chcę fotografować prawdziwych ludzi, pięknych – ale nie w znaczeniu urody, tylko całokształtu. Para młoda zawsze jest piękna i najczęściej otoczona przez życzliwe osoby. Chcę by nic nie udawali, nie pozowali, zapomnieli, że jestem i po co jestem.

 • Van valamilyen szakmai tabuja?

  Nie fotografuję ludzi, którzy jedzą przy stole :)

 • Mi élete legnagyszerűbb mozzanata?

  Narodziny mojej córeczki :)

 • Mi volt a legnagyobb hiba, amelyet munkája során elkövetett?

  Próba podporządkowania się zdaniu innych i robienie zdjęć zgodnie z ich radami. Krytyka jest ważna, ale nie zapominajmy o tym co kochamy robić, o swoim postrzeganiu świata i swojej drodze fotograficznej.

 • Hogyan fejleszti magát, hogy egyre jobb képek kerüljenek ki a kezei alól?

  Robiąc ich tysiące i analizując. Druga ważna rzecz – udział w kursach u bardzo dobrych specjalistów.