पिछली बार 4 दिन पहले दिखे थे

फोटोग्राफर Ewa Cienkusz

6

को फॉलो कर रहे हैं
पिछली बार 4 दिन पहले दिखे थे

वॉरसॉ, पोलैंड 

MyWed में 2 वर्षों
मैं पोलिश भाषा, अंग्रेज़ी भाषा बोल सकता/सकती हूँ
https://lh3.googleusercontent.com/7Ls1SdUzSQi991yctCrKN2Ox-owYVqOdDULpXNZ3LQACvhtBPg438Qwj2JT-oO6LhBox3fLeQlJYjxu4HV1wqjF6w5w-VXx5u0k8tg वॉरसॉ, पोलैंड 350 PLN Ewa Cienkusz +48 787 649 794

साक्षात्कार

 • सबसे पहले सबसे महत्वपूर्ण बात - आप वॉरसॉ, पोलैंड में सबसे अच्छा फोटोग्राफर किसे कह सकते हैं? :)

  Nie potrafię wskazać. Każdy ma swój styl, każdy widzi dany temat inaczej, jest dużo wspaniałych artystów, którzy potrafią zrobić zapadające w pamięć zdjęcia. Jeśli jednak podejdziemy tak do tematu, to wskażę siebie :D bo robię zdjęcia takie, jakie mi się najbardziej podobają ;)

 • क्या आप फ़ोटोजेनिक हैं?

  Podobno tak, ale wcale tak nie uważam. W swoim życiu miałam wiele okazji by pozować do zdjęć, nigdy jednak nie uważałam się za idealną modelkę. Natomiast wiem, że każdy może opanować sztukę ładnego "wychodzenia na zdjęciach". Przede wszystkim należy o sobie myśleć pozytywnie, szukać dobrego światła i słuchać fotografa ;)

 • आप फोटोग्राफ़ी इंडस्ट्री में कैसे आए?

  Przypadek, ponieważ wcześniej zajmowałam się fotografią portretową, fashion, beauty. Okazało się jednak, że temat ślubny łączy wszystko co najbardziej kocham, w dodatku moje uwielbienie do korzystania z naturalnego światła w tym przypadku jest zaletą. Fotografując uroczystość ślubną jesteśmy zdani na zastane światło, musimy go szukać, polubić, zaprzyjaźnić się z nim. Czasem odnaleźć go tam, gdzie na pierwszy rzut oka wcale go nie ma. Dla mnie to fascynujące i bardzo kreatywne.

 • आपकी नज़र में एक अच्छी तस्वीर में सबसे महत्वपूर्ण बातें क्या हैं?

  Światło, pomysł, czasem przypadek.

 • क्या आपको यात्रा करना पसंद है?

  Lubię bardzo, choć mało mam na nie czasu.

 • अपने पेशे के बारे में आपको सबसे अधिक क्या पसंद है?

  Nowe znajomości, przebywanie wśród ludzi, stały rozwój i możliwości uczenia się, a także obcowanie z pięknem, prawdziwymi emocjami oraz możliwość sprawiania ludziom radości.

 • अपने पेशे के बारे में आपको क्या सबसे कम पसंद है?

  Nie ma takiej rzeczy.

 • फ़ोटोग्राफ़ी का क्या भविष्य है?

  Myślę, że idziemy w kierunku coraz lepszej jakości obrazka, dzięki dostępności coraz lepszego sprzętu. Na pewno fotografia z drona, coraz lepsza rozdzielczość zdjęć. Coraz bardziej interaktywne oferty.

 • आप जिस फोटोग्राफी में स्पेश्लाइज़ेशन रखते हैं उसमें क्या खास होता है?

  Myślę, że prawdziwość. Emocje, które towarzyszą ślubom i uroczystościom weselnym. Ktoś płacze, wzrusza, krzyczy, śmieje. Tego nie osiagniemy w fotografii studyjnej, lub tam gdzie pozują modele i modelki. A tu mamy do czynienia z prawdziwym życiem. I to jest wspaniałe.

 • आलोचनाओं को आप किस रूप में लेते हैं?

  Krytyka jest budująca. Pozwala się rozwijać. Choć czasem może chwilowo podciąć skrzydła, to jednak jej prawdziwym atutem jest szukanie lepszej wersji samego siebie.

 • क्या फ़ोटोग्राफ़ी में कोई ट्रेंड चल रहे हैं?

  Tak, np. jeszcze nie tak dawno nie robiło się np. zdjęć podczas przygotowań. Teraz to właściwie standard.

 • यदि किसी ग्राहक को फोटोग्राफ़र चुनना हो तो उसे क्या देखना चाहिए?

  Myślę, że przede wszystkim trzeba porządnie przejrzeć portfolio i zastanowić się, czy rzeczywiście tego oczekujemy. Druga ważna rzecz, czy odpowiada nam kontakt z daną osobą, ponieważ porozumienie to najlepsza droga do udanych zdjęć.

 • शूटिंग के दौरान किन बातों की बिलकुल अनुमति नहीं होती है?

  Znudzenie, złe nastawienie. Krytykowanie modeli. Moim zdaniem podczas sesji nasi klienci powinni się czuć najbardziej komfortowo, jak tylko się da.

 • एक फोटोग्राफर ऐसी कौन सी चीजें कैप्चर कर सकता है जो आमतौर पर नज़रों में नहीं आतीं?

  Jest bardzo wiele takich rzeczy. Ja nawet widząc makijaż panny młodej wiem już, z czym będzie potem problem na zdjęciu (np. zły kontur itd). Widzimy bardzo dużo, ale naszym zadaniem jest wybrnąć ze wszystkich trudności tak, by nikt oprócz nas o tym nie wiedział. To te negatywne rzeczy, które zauważamy lepiej niż inni. Są jednak też pozytywne. Widzimy piękne światło, którego nikt nie zauważa, zwracamy bardziej uwagę na detale, kompozycje, dekoracje. Chłoniemy piękną architekturę i zachwyca nas wiele rzeczy, które umykają uwadze "śmiertelników".

 • फ़ोटो के मूल्य को क्या प्रभावित करता है? इसके तत्व यानी एलीमेंट्स क्या हैं?

  Moim zdaniem podstawowe składowe to kompozycja, światło i pomysł, w przypadku zdjęć ślubnych często też emocje.

 • आप किसकी तस्वीरें उतारना चाहेंगे?

  Chcę fotografować prawdziwych ludzi, pięknych – ale nie w znaczeniu urody, tylko całokształtu. Para młoda zawsze jest piękna i najczęściej otoczona przez życzliwe osoby. Chcę by nic nie udawali, nie pozowali, zapomnieli, że jestem i po co jestem.

 • क्या आपका कोई प्रोफ़ेशनल टैबू है यानी पेशे की दृष्टि से कोई वर्जित बातें?

  Nie fotografuję ludzi, którzy jedzą przy stole :)

 • आपके जीवन का सबसे प्रभावशाली क्षण कौन-सा है?

  Narodziny mojej córeczki :)

 • अभी तक काम के दौरान सबसे बड़ी गलती या भूल आपकी क्या रही है?

  Próba podporządkowania się zdaniu innych i robienie zdjęć zgodnie z ich radami. Krytyka jest ważna, ale nie zapominajmy o tym co kochamy robić, o swoim postrzeganiu świata i swojej drodze fotograficznej.

 • आप बेहतर तस्वीरें लेने के लिए अपने आप को कैसे शिक्षित करते हैं?

  Robiąc ich tysiące i analizując. Druga ważna rzecz – udział w kursach u bardzo dobrych specjalistów.